Sąd Najwyższy w Alabamie nie ma wątpliwości: embriony to dzieci!

Sąd Najwyższy w Alabamie jednoznacznie stwierdził, że „nienarodzone dzieci są dziećmi niezależnie od ich etapu rozwoju, fizycznej lokalizacji lub innych dodatkowych cech”. Do uzasadnienia wyroku użyto słów sędziego Jaya Mitchella.

Osoby, które złożyły pozew, zostały podane zabiegowi zapłodnienia pozaustrojowego, w wyniku którego powstało wiele zarodków. Część z nich została zaimplantowana i doprowadzano je do narodzin. Pozostałe zostały zamrożone i za odpowiednią kwotę są przechowywane w magazynie  Mobile Infirmary Medical Centre. Jednak w 2020 roku doszło do wypadku, ponieważ jeden z pacjentów wszedł do magazynu i upuścił pojemnik z embrionami na podłogę.

Do sądu wypłynął więc pozew w dwóch sprawach, które dotyczyły bezprawnej śmierci i został złożony przez trzy pary, których zamrożone zarodki zniszczono. Sąd Najwyższy orzekł, że wspomniane zarodki są dziećmi. Decyzję oparł o antyaborcyjny paragraf znajdujący się w konstytucji tego stanu oraz prawo z 1872 roku.

„Nienarodzone dzieci są >>dziećmi<< niezależnie od ich etapu rozwoju, fizycznej lokalizacji lub innych dodatkowych cech” – napisał sędzia Jay Mitchell.

Wyrok spotkał się jednak z krytyką, ponieważ może on otworzyć drogę do nieprzewidzianych konsekwencji w kwestii mrożenia zarodków. Natomiast zadowolenia z decyzji nie kryją działacze antyaborcyjni.

„Każda istota ludzka, od najmniejszego zarodka do osoby starszej ma nieocenioną wartość, która zasługuje na ochronę prawną” – zaznaczyła prezes organizacji Live Action, Lila Rose.

marsz.info

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl