fot. Monika Bilska

Ponad 4 tys. Polaków zgłosiło się już do udziału w akcji „Modlitwa i post”

Ponad 4 tysiące osób zgłosiło się już do udziału w akcji „Modlitwa i post” w intencji wyborów. Są wśród nich zarówno Polacy mieszkający w kraju, jak i poza jego granicami. Inicjatywę zainaugurowano w minioną niedzielę w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. 

Aby wziąć udział w akcji „Modlitwa i post”, należy w wybranym przez siebie dniu do 13 października, kiedy są wybory, podjąć post o chlebie i wodzie w intencji głosowania. Warto również tego dnia wziąć udział we Mszy św. i przyjąć komunię św.

Kustosz toruńskiego sanktuarium o. Andrzej Laskosz CSsR wskazał, że cały czas napływają zgłoszenia od chętnych do włączenia się w tę inicjatywę.

Cieszę się, bo do udziału w akcji zgłosiło się już 4 tys. Polaków mieszkających w naszym kraju, ale również z zagranicy do nas dzwonią, zgłaszając swoją inicjatywę, że chcą podjąć ten dzień postu o chlebie i wodzie w intencji Ojczyzny. Cały czas odbieramy kolejne telefony. Ufamy, że wciąż będą się zgłaszać nowi kandydaci do tej inicjatywy, bo wierzą, że ten czas, który nadchodzi, jest dla Polaków bardzo wyjątkowy – podkreślił o. Andrzej Laskosz.

Swój udział w akcji można zgłosić telefonicznie pod numer: 693 168 247 lub poprzez e-mail: sanktuarium@radiomaryja.pl. Podobna akcja została przeprowadzona przed wyborami do Parlamentu Europejskiego – wtedy zgłosiło się ponad 10 tys. osób.

radiomaryja.pl

drukuj