fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Poseł Sobecka apeluje o wycofanie obraźliwego dla chrześcijan spotu

Krzyż powieszony na ścianie jest bzdurą – tak wynika z wypowiedzi premier Ewy Kopacz w najnowszym spocie wyborczym PO. Poseł PiS Anna Sobecka wystosowała w tej sprawie pismo do premier, w którym wykazuje naruszenie Konstytucji RP.

Chodzi o najnowszy spot wyborczy PO, w którym w atmosferze kłótni padają słowa: „Potraficie tylko zdejmować krzyże i błaznować!”, na które premier Ewa Kopacz odpowiada: „Chcę, by samorządowcy nie zajmowali się bzdurami, ale rozwiązywali wasze problemy”.

Poseł Anna Sobecka w swoim liście podkreśliła, że krzyż w spocie został w sposób żenujący wykorzystany do celów propagandowych. Jest to znak, któremu należy się szczególny szacunek, nie tylko z racji jego charakteru religijnego, ale także kulturowego, a takie działania naruszają Konstytucję RP – dodała poseł Sobecka.

– To także znak solidarności z każdym człowiekiem, bez względu na jego pochodzenie czy wyznanie. Między innymi z tych powodów, temu szczególnemu znakowi należy się szacunek i uznanie. Pragnę także, Pani Premier, przytoczyć tekst z Preambuły do Konstytucji RP, w której jest jasno zaznaczone, że obywatele mają prawo stanowczo domagać się, aby wszystkie organy władzy publicznej, tzn. państwowe i samorządowe – zgodnie z Konstytucją – respektowały prawo do poszanowania obecności krzyża i respektowały podstawowe wartości ludzkie, zakorzenione w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu. To prawo obowiązuje wszystkich bez wyjątku – napisała w swoim apelu poseł PiS Anna Sobecka.

Poseł wezwała również do wycofania z przestrzeni publicznej obraźliwego dla chrześcijan spotu oraz publicznych przeprosin.

List otwarty poseł Anny Sobeckiej skierowany do premier Ewy Kopacz ws. emisji spotu wyborczego PO [Zobacz]

RIRM

drukuj