SP wzywa premier do zawetowania pakietu klimatycznego

Solidarna Polska wzywa premier Ewę Kopacz do zawetowania pakietu klimatyczno-energetycznego. Posłowie wskazują, ze forsowane przez bogate kraje UE rozwiązania są dla Polski niekorzystne.

Spowodują m.in. wzrost cen energii o 100% czy utratę kilku tysięcy miejsc pracy. A w następstwie zmniejszenie konkurencyjności Polskiej gospodarki  w stosunku do innych gospodarek UE.

W obliczu tak poważnych zagrożeń kraju, liczymy na rozsądną i niegodzącą w polską gospodarkę decyzję premier Ewy Kopacz – powiedział Zbigniew Ziobro, prezes Solidarnej Polski.

– Każdy premier działający odpowiedzialnie w imię interesu Polski powinien zawetować pakiet klimatyczno-energetyczny. Brak weta będzie prezentem dla Władimira Putina, który dzięki pakietowi antywęglowemu będzie mógł eksportować do krajów UE znacznie więcej gazu, a więc zarabiać pieniądze m.in. na to, aby prowadzić swoją imperialną politykę wymierzoną w polskie bezpieczeństwo. W związku z tym wszystkie argumenty przemawiają za zastosowaniem weta i mam nadzieję, że pani premier będzie miała tyle odwagi, by tę decyzję podjąć. Tego oczekujemy. Jeżeli ta decyzja zostanie zawetowana to jesteśmy gotowi (przy naszej krytyce wobec wielu jej planów i poczynań) w tym wspierać panią premier Kopacz – powiedział Zbigniew Ziobro.

Politycy zaapelowali także do ministra Marka Sawickiego, aby ten przeprosił rolników, których nazwał „frajerami”. Była to odpowiedź szefa resortu rolnictwa na pytanie dziennikarza portalu mPolska24.pl o to co z rolnikami którzy za taką cenę muszą sprzedawać swój towar.

Jak dodali, jeśli minister nie przeprosi  sadowników  za godzące bezpośrednio w nich wypowiedzi, to wicepremier Janusz Piechociński powinien zdymisjonować ministra Marka Sawickiego.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl