[TYLKO U NAS] A. Sobecka o pikiecie przed Radiem Maryja: Poraża pogarda skierowana przeciwko wierzącym i symbolom chrześcijańskim

Wydarzenia, które miały miejsce 3 maja przed siedzibą Radia Maryja w Toruniu, z racji swojej skali agresji nie mają precedensu w historii powojennej naszego państwa. (…) Poraża pogarda skierowana przeciwko ludziom wierzącym i symbolom chrześcijańskim podkreśliła w rozmowie z naszą redakcją poseł na Sejm RP Anna Sobecka.

Prokuratura Rejonowa w Toruniu wszczęła śledztwo dotyczące pikiety zorganizowanej przez feministki 3 maja przed siedzibą Radia Maryja. [czytaj więcej]

Postępowanie będzie prowadzone pod kątem obrazy uczyć religijnych, znieważenia i zniesławienia dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, a także zostanie sprawdzone, czy nie doszło do przestępstw na tle wyznaniowym.

Akcja „Chryja pod Radiem Maryja” została zorganizowana przed rozgłośnią przez środowiska feministyczne w dniu 73. urodzin założyciela i dyrektora toruńskiej rozgłośni.

Jedną z zawiadamiających o możliwości popełnienia przestępstwa była poseł na Sejm RP Anna Sobecka.

Wskazane w zawiadomieniu wydarzenia, które miały miejsce 3 maja przed siedzibą Radia Maryja w Toruniu, z racji swojej skali agresji nie mają precedensu w historii powojennej naszego państwa. Ta pogarda dla ludzi wierzących, kapłanów, episkopatu, liturgii i symboli chrześcijańskichporaża. Przerażenie budzi też zaprezentowana pogarda dla zagwarantowanych wolności konstytucyjnych, szczególnie wolności wyznania – zwróciła uwagę Anna Sobecka.

Podczas manifestacji doszło do profanacji. Jeden z uczestników przebrany w komżę trzymał rysunek damskich narządów rozrodczych. Obok niego ubrana na czarno kobieta niosła krzyż. Pochód parodiował procesję na Boże Ciało.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl