fot. PAP

Kiedy wygrywa PiS – system informatyczny pada!

Kompromitacja Państwowej Komisji Wyborczej oraz niewydolność systemu rodzi pytanie: Czy sędziowie wchodzących w skład komisji to właściwe osoby na właściwych miejscach?

Opozycja zastanawia się, jak to jest, że gdy sondaże wskazują na zdecydowaną wygraną Prawa i Sprawiedliwości, pada system. Być może to wynik szkolenia w Rosji, który całkiem niedawno przeszła cała komisja? Jaki jest jego efekt? – widzimy dzisiaj.

Poseł Anna Sobecka przypomina sytuację, kiedy senatorami zostali Izabela Kloc, Jarosław Rusiecki, Maria Koc (wszyscy z PiS). Wówczas trzej członkowie Państwowej Komisji Wyborczej byli przesłuchiwani w sprawie niesprawnego systemu informatycznego.

–  Członkowie PKW tłumaczyli się, że obowiązuje ich ustawa o zamówieniach publicznych, z której wynika, iż musi być dokonany przetarg. Do tego przetargu stawiła się tylko jedna firma. Jak donoszą media właścicielem tej firmy jest konsul honorowy Rosji. Pamiętamy z przeszłości, system ten działał na serwerach rosyjskich, a panowie z PKW kilka razy jeździli na szkolenie do Rosji. Pytam: Czy to nie wydaje się dziwne, że jak zaczyna wygrywać PiS to system informatyczny zawsze pada? – pyta poseł Anna Sobecka.

 

 

TV Trwam News

drukuj