Media toruńskie prowadzi Kościół

Wszystko co robi Radio Maryja jest przepełnione duchem Kościoła – powiedziała prof. Krystyna Czuba.Tymczasem z KRRiT płynie przekaz jakoby, TV Trwam nie była medium katolickim, bo nie ma asystenta kościelnego.

Radio Maryja, TV Trwam i Nasz Dziennik są szczególnie atakowane w czasie, kiedy trwa konkurs na miejsca na multipleksie cyfrowym. Jednak przede wszystkim atakowany jest o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.

Nasz Dziennik publikuje dziś wywiad z o. Tadeuszem Rydzykiem [czytaj].

Założyciel Radia Maryja na łamach gazety stwierdził, że ktoś kto podpowiada Krajowej Radzie, chyba nie do końca orientuje się – po prostu jest niedokształcony w tej dziedzinie. Jak mówi redemptorysta, Radio Maryja prowadzi przecież zgromadzenie redemptorystów.

Poza tym rozgłośni i TV Trwam bronią księża biskupi, a ks. abp Sławoj Leszek Głódź został wybrany delegatem Episkopatu Polski ds. TV Trwam.

Prof. Krystyna Czuba – medioznawca, wykładowca UKSW i WSKSiM stwierdziła, że nikt z katolików w Polsce nie ma wątpliwości, że media toruńskie prowadzi Kościół.

– Wszystko co robi Radio Maryja, co przekazuje z Watykanu i Polski jest przepełnione duchem Kościoła. Należy się dziwić, że w ogóle takie wątpliwości wysuwa pan Dworak. Staje się  w tym śmieszny – powiedziała prof. Krystyna Czuba, medioznawca.

Cały czas trwa akcja zbierania podpisów w obronie TV Trwam. W biurze Radia Maryja w Toruniu podliczono 2 mln 422 tys. 122 kopie podpisów. Akcja będzie prowadzona do skutku.

– Wiemy ile osób oczekuje tego, że wejdziemy na multipleks. Wiemy, że za nami opowiedziały się miliony ludzi, Kościół, organizacje, w tym Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Wszyscy oczekują tego, że Fundacja Lux Veritatis  otrzyma miejsce na multipleksie, bo oczekujemy niezależnego, naszego, polskiego programu telewizyjnego, w którym nie będą miały miejsca manipulacje, jakich przykład mieliśmy wczoraj w TVN – powiedziała Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis.

RIRM

drukuj