PAP/Marcin Gadomski

Premier Morawiecki: W najbliższych paru tygodniach uzgodnimy minimalne wynagrodzenie

Jestem przekonany, że w najbliższych paru tygodniach ustalimy minimalne wynagrodzenie – powiedział we wtorek po spotkaniu z władzami „Solidarności” premier Mateusz Morawiecki. Dodał, iż rząd „pokazuje społeczeństwu, że to, co mówi, to robi”.

„Bardzo głęboko wierzę w to, że to, co staramy się wypracować, jest najlepszym modelem dla Polski – w zakresie płacy minimalnej, w zakresie wynagrodzeń, wynagrodzeń również w sferze budżetowej, ale również w wielu innych obszarach” – powiedział premier.

„Staramy się, żeby z jednej strony przedsiębiorcy, pracodawcy, byli jak najbardziej konkurencyjni, ale z drugiej, żeby pracownik był szanowany poprzez naszą politykę płacy minimalnej, stawki godzinowej, wolnych niedziel” – dodał.

„Pokazujemy, że to, co mówimy, to robimy, że w ślad za naszymi słowami idą czyny” – zauważył premier.

„Powiedzieliśmy >>500 plus<< i poprzez uszczelnienie podatków nasza polityka społeczna służy społeczeństwu; powiedzieliśmy >>minimalne stawki godzinowe<< i mamy minimalne stawki godzinowe i uzgodnimy – jestem o tym przekonany – również w najbliższych paru tygodniach minimalne wynagrodzenie” – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Spotkanie odbyło się w siedzibie NSZZ „Solidarność” w Gdańsku; było zamknięte dla mediów. Uczestniczyli w nim także m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, minister edukacji narodowej Anna Zalewska i rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Związek żąda m.in. podwyżek płac w państwowej sferze budżetowej i płacy minimalnej.

PAP/RIRM

drukuj