fot. Monika Bilska

New Jersey: Czterej Franciszkanie aresztowani za działania pro – life

W New Jersey aresztowano czterech braci Franciszkanów za działania pro-life. Próbowali oni odwodzić kobiety od dokonywania tzw. aborcji.

Zakonników aresztowano – jak podają media – w jednej z „klinik” pod zarzutem wtargnięcia na teren prywatny. Franciszkanie modlili się, rozdawali białe róże i zachęcali kobiety, by urodziły swoje dzieci.  Zakonnicy rozdawali też karteczki z numerem telefonu do jednego z centrum pomagającego kobietom w stanie błogosławionym.

Po przybyciu policji bracia w ramach „obywatelskiego nieposłuszeństwa” oznajmili, że nie opuszczą terenu obiektu. Aresztowano ich – jeden z ojców za swoją działalność był już kilkukrotnie więziony.

Ta sytuacja niestety ilustruje stan zachodniej cywilizacji, w której zezwala się na zabijanie dzieci, a próba ich ratowania traktowana jest jak przestępstwo – mówi Magdalena Korzekwa–Kaliszuk, prawnik, działacz pro-life.

– To pokazuje, że obrońcy życia muszą się z tym liczyć, że jeśli odważnie bronią dzieci, to trafiają nawet do więzień. Mieliśmy już tego przykłady. Bardzo niepokoi, że władze państwowe nie wyciągają żadnych wniosków z tej sytuacji. Zamiast zacząć chronić dzieci, zmienić prawo i zacząć pozwalać na to, by móc wyrażać swoje poglądy, prowadzić działalność w obronie życia bez bycia prześladowanym, zamiast zmienić prawo na te, które chroniłoby dzieci, to szykanują kolejne osoby. Jest to skandaliczne. Niepokoi mnie fakt, że te rzeczy się dzieją, a nie ma żadnej reakcji ze strony świata – podkreśla Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Franciszkańska wspólnota po aresztowaniu braci wydała oświadczenie. Podkreślono, że podstawową częścią jej działalności ewangelizacyjnej i pomocy potrzebującym jest publiczne świadectwo ukazywania świętości życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

„Uważamy, że prawo każdego człowieka do życia jest podstawą sprawiedliwego i pokojowego społeczeństwa” – czytamy.

Do zatrzymania braci doszło w klinice należącej do Planned Parenthood. Organizacja ta promuje tzw. aborcję, czyli zabijanie nienarodzonych dzieci.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl