Konfederacja Kobiet: większość Polek jest przeciwna tzw. aborcji

Powinniśmy się zastanowić, co zrobić, by pokazać, że tzw. aborcja nie jest żadnym rozwiązaniem – podkreślają przedstawicielki Konfederacji Kobiet Rzeczpospolitej Polskiej.

W całym kraju odbywają się dziś protesty zainicjowane przez środowiska lewicowo-liberalne i feministyczne. Ma to być forma sprzeciwu wobec procedowanego w Sejmie obywatelskiego projektu ustawy, który przewiduje bezwzględny zakaz tzw. aborcji.

W związku z tym protestem przedstawicielki Konfederacji Kobiet Rzeczpospolitej Polskiej zachęcały dziś do wzięcia udziału w akcji „Kobiety za życiem”.

Małgorzata Owczarska z Konfederacji Kobiet RP zaznaczyła że, większość Polek jest przeciwna tzw. aborcji.

Po raz kolejny wypada przypomnieć majowy sondaż IBRiS. 58 procent kobiet w Polsce popiera całkowity zakaz aborcji z możliwością ratowania życia matki, wtedy, kiedy jest ono zagrożone. Wszystkie chcemy żyć w świecie wolnym od aborcji, bo wiemy, że aborcja to piekło dzieci i piekło kobiet. Radykalne organizacje aborcyjne nie mogą przemawiać w naszym imieniu, w imieniu setek tysięcy kobiet, które myślą o życiu, a nie o śmierci. Aborcjoniści twierdzą, że chcą chronić kobiety, my wiemy, że trzeba chronić kobiety i ich dzieci. Takich oczekujemy zmian w prawie i takie działania prowadzimy i wspieramy – podkreśla Małgorzata Owczarska.

Także inne uczestniczki briefingu mówiły, że najważniejsze jest wsparcie kobiet, matek, które np. zastanawiają się, czy urodzić dziecko z gwałtu lub obciążone poważnymi wadami genetycznymi.

RIRM

drukuj