USA: zakaz tzw. późnej aborcji

Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu zdecydowała o zakazie tzw. późnej aborcji. Prezydent Donald Trump zobowiązał się do podpisania ustawy, jeśli tylko zatwierdzi ją Senat.

Obecnie tzw. aborcja na kilka tygodni przed porodem jest legalna w 29 stanach i w Dystrykcie Kolumbii. Tylko w roku 2013 przeprowadzono w USA co najmniej 5770 tzw. późnych aborcji – wskazuje Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International Poland.

– Wiele osób sobie w ogóle nie uświadamia, że w USA do dzisiejszego dnia można zabić dziecko w trakcie porodu; rodzi się sztucznie, nóżkami do  przodu, gdy główka jest jeszcze w drogach rodnych zabija się je przebijając potylice – podkreśla Ewa Kowalewska.

Za zakazem tzw. późnej aborcji w Izbie reprezentantów głosowali głównie Republikanie, z wyjątkiem dwóch osób, a także troje Demokratów.

Prezydent USA Donald Trump zobowiązał się do podpisania ustawy, jeśli tylko zatwierdzi ją Senat. Ustawa chroniłaby dzieci, które osiągnęły 20. tydzień życia w łonie matki. Ochrony pozbawione byłyby jednak dzieci poczęte wskutek czynu zabronionego oraz w sytuacji, gdy zagrożone jest życie matki.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl