XIV Pielgrzymka słuchaczy Radia Maryja do Doylestown

Już po raz XIV słuchacze Radia Maryja spotkają się w Amerykańskiej Częstochowie w Doylestown w Pensylwanii. Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej to duchowo-kulturalna stolica Polonii na ziemi amerykańskiej.

 Niedziela, 1 lipca 2012 r.

 

18:00 (12:00 PM) – Rozpoczęcie transmisji
– Modlitwa Anioł Pański
– Ojcowie z Polski – krótkie wprowadzenie
– Występ Chóru z Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego w Lombard, Sextetu smyczkowego oraz Orkiestry dętej działającej przy Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego w Lombard

 

19:00 (13:00 PM) – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Pacyfika Dydycza – ordynariusza diecezji drohiczyńskiej

21.00 (15:00 PM) Apel Jasnogórski – przewodniczy Przedstawiciel zarządu Prowincji Paulinów

 

21.30 (15:30 PM) – Zakończenie transmisji

 

***

XIV Pielgrzymka słuchaczy Radia Maryja do Doylestown

 


Przeor sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown ojciec Jerzy Maj OSPPE, który przyjmował uczestników pierwszego spotkania przed czternastu laty, przypomina, że odbyło się ono w kaplicy św. Anny. W tym roku, ponownie pełniąc posługę przeora, oczekuje przynajmniej 2 tysięcy Polaków ze Stanów Zjednoczonych.
Pielgrzymujący Polacy rozproszeni po różnych stanach USA niekiedy muszą pokonać duże odległości by dotrzeć do Sanktuarium. Z Chicago nasi rodacy pokonują 1300 kilometrów, aby dotrzeć do amerykańskiej Częstochowy, tak jak z Kalifornii, których czeka sześciogodzinny lot – powiedziała Jolanta Lewandowska z koła Radia Maryja z Nowego Yorku.

Pobierz Pobierz

 

Uroczystości tegorocznej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja rozpoczną się Występem Chóru z Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego w Lombard. Następnie uczestnicy pielgrzymki będą mogli zobaczyć i wysłuchać występu sekstetu smyczkowego i orkiestry dętej działającej przy Polskiej Misji Miłosierdzia Bożego w Lombard. Głównym punktem spotkania będzie uroczysta Eucharystia, której przewodniczył będzie ks. bp. Antoni Pacyfik Dydycz – ordynariusz diecezji drohiczyńskiej. Natomiast na godzinę 21.00 zaplanowano modlitwę apelową. O szczegółach programu poinformował o. Zbigniew Pieńkos, redemptorysta.


Pobierz Pobierz

 

O. Zbigniew Pieńkos powiedział, że spotkanie przed obliczem Matki Częstochowskiej w Doylestown jest dla Polonii umocnieniem, budowaniem nadziei, spotkaniem w rodzinie Radia Maryja. Dzięki temu, przypominamy sobie nasze korzenie i tradycje. Jak dodaje O. Zbigniew Pieńkos dodał, że jest to również okazja do tego, by jeszcze bardziej zawierzyć się naszej Matce.


Pobierz Pobierz

 

Pielgrzymowanie do w amerykańskiej Częstochowy w Doylestown w Pensylwanii poprzedza co roku Jasnogórską pielgrzymkę słuchaczy RM.
Transmisję ze spotkania Rodziny Radia Maryja w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej przeprowadzi Telewizja Trwam i Radio Maryja. Początek w niedzielę 1 lipca o godzinie 18.00 czasu polskiego.

drukuj