fot. twitter.com

M. Pompeo: Konstytucja 3 Maja symbolem dążenia Polaków do wolności

Konstytucja 3 Maja pozostaje silnym symbolem dążenia Polaków do wolności oraz sprawiedliwości – napisał w okolicznościowym oświadczeniu z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

„W imieniu narodu Stanów Zjednoczonych gratuluję Polakom w waszym Dniu Konstytucji” – głosi oświadczenie prasowe Mike Pompeo zamieszczone na stronie internetowej Departamentu Stanu.

Szef amerykańskiej dyplomacji napisał w nim, że Konstytucja 3 Maja „pozostaje silnym symbolem dążenia Polaków do wolności oraz sprawiedliwości”.

„To pragnienie przez Polaków wolności doprowadziło Polskę do odrodzenia jako niepodległe państwo w 1918 roku. I to dążenie do wolności i sprawiedliwości pobudziło Polskę do odrzucenia komunizmu w 1989 roku” – dodał.

Mike Pompeo stwierdził, że jest pewien, iż w czasie pandemii Polacy „jeszcze raz pokażą swoje najlepsze cechy i skutecznie przezwyciężą kryzys”. Wyraził też nadzieję, że amerykańsko-polska „przyjaźń i partnerska współpraca staną się w nadchodzących latach nawet jeszcze mocniejsze”.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl