PiS ma plany na wzmocnienie obronności Polski

Polska powinna zwiększyć wysiłek zbrojeniowy – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, który uczestniczy w 24 Forum Ekonomicznym w Krynicy – Zdroju.

PiS chce stworzyć europejski Fundusz Pożyczkowy, który pozwoliłby Polsce na przeprowadzenie (w stosunkowo krótkim czasie) wielkiego planu wzmocnienia obrony poprzez następujący zabieg:

– Możemy pożyczać pieniądze na długoletni kredyt, przy czym zwracamy je w ten sposób, że zostajemy zwolnieni z obowiązujących nas opłat do Unii Europejskiej. To by się mniej więcej bilansowało. Ja w tej chwili nie chcę wchodzić w szczegóły, bo musiałyby być to sumy idące co najmniej w dziesiątki miliardów euro, bo tyle by to tak naprawdę kosztowało – stworzenie tutaj rzeczywiście mocnej obrony, także obejmującej w jakiejś mierze kraje bałtyckie; to co często deklaruje – chociaż nigdy nie realizuje – Unia Europejska. Poważnie trzeba by było tego zabiegu dokonać – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.    

Na razie jednak nie poinformowano skąd miałyby pochodzić pieniądze. Przypomnijmy, projektowany budżet na obronność w 2015 r. wyniesie ponad 38 mld zł, z czego ponad 5mld 300 mln  zł to rata za samoloty F-16 – powiedział szef MON Tomasz Siemoniak.

Na modernizację sił zbrojnych ma zostać przeznaczone ponad 8 mld 200 mln zł.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl