fot. PAP

Narodowy Dzień Życia

Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Życia, ustanowiony przez parlament w 2004 r. W tym roku przyświeca mu hasło „Rodzina obywatelska. Rodzina, wspólnota, samorząd”.

Jutro natomiast przypada Dzień Świętości Życia. Został on wprowadzony w 1998 roku przez Episkopat Polski w odpowiedzi na wezwanie Ojca Świętego Jana Pawła II, które zawarł w encyklice „Evangelium Vitae”. Papież napisał, że należy ukazywać jak wielkim złem jest przerywanie ciąży i eutanazja.

Dziś w kościołach całej Polski będą sprawowane Msze św. w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci a także matek oczekujących swoich dzieci. Inż. Antoni Zięba, prezes Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka mówi, że wraz z modlitwą prowadzona jest także intensywna akcja apostolska.

– To apostolstwo to jest głoszenie kazania przez księdza proboszcza, wikarego czy zaproszonego prelegenta. Apostolstwo to wystawa, plakaty w obronie życia, przegląd filmów pro-life. To także drukowanie w prasie lokalnej, ale także i parafialnej odpowiednich tekstów służących ochronie życia każdego człowieka, od poczęcia po naturalny kres. Tylko życie ma przyszłość. Prawo do życia jest pierwszym, fundamentalnym prawem człowieka – podkreśla inż. Antoni Zięba.

Także jutro wierni podejmą modlitewne zobowiązanie duchowej adopcji dziecka poczętego.  To przyjęcie w opiekę modlitewne przez dziewięć miesięcy zagrożonego życia dziecka nienarodzonego.

Obrońcy życia w minioną sobotę spotkali się na Jasnej Górze podczas ogólnopolskiej pielgrzymki ruchów Pro-life. Spotkanie ma na celu integrację działaczy Pro-life i zjednoczenie wysiłków na rzecz budowy „Cywilizacji Życia i Miłości”. Dziś do stóp Jasnogórskiej pani pielgrzymują studenci WSKSiM.

RIRM

 

drukuj