fot. pixabay

Gwatemala stolicą życia Ameryki Łacińskiej

9 marca 2022 roku Gwatemala oficjalnie ma zostać ogłoszona Stolicą Życia Ameryki Łacińskiej. Taką deklarację z ust prezydenta kraju, Alejandro Giammattei, usłyszeli działacze pro-life.

Stowarzyszenie Spraw Rodzinnych (AFI) w Gwatemali z radością przyjęło zapowiedź prezydenta ich państwa z 6 grudnia br. Ochrona życia jest zakodowana w DNA Gwatemalczyków – akcentują działacze federacji ruchów pro-life. [czytaj więcej] 

„Gwatemala jest krajem wiary, co powoduje, że każda instytucja rządowa ma wytyczony jasny kierunek i koordynację działań w zakresie poszanowania życia od poczęcia oraz ochrony rodziny jako centralnej osi społeczeństwa. Nasz rząd promuje instytucjonalną politykę publiczną na rzecz ochrony życia i rodziny. Pozwólcie, że podzielę się z Wami informacją, że 9 marca Gwatemala zostanie ogłoszona „Stolicą Życia Ameryki Łacińskiej” – powiedział prezydent Alejandro Giammattei.

Warto przypomnieć, że Sąd Najwyższy Gwatemali orzeczeniem z 2018 roku zakazał rozpowszechniania materiałów w jakikolwiek sposób promujących tzw. aborcję. W Gwatemali nie zezwolono również na rejestrację pozarządowej organizacji Planned Parenthood, która promuje i wykonuje zabójstwa nienarodzonych dzieci.

„Rada Zarządzającą Kongresem organizowała szkolenia w obronie życia oraz utworzono Parlamentarny Front na Rzecz Życia. Ponadto większość w Kongresie powstrzymała wysiłki lewicowych polityków na rzecz tzw. postępu w programie legalizacji aborcji (…). Nie byłoby to możliwe bez wsparcia i nieustannej pracy ponad 45. organizacji pozarządowych, zrzeszonych w AFI, które na co dzień pracują na rzecz ochrony życia od poczęcia na wszystkich jego etapach rozwoju, a także dla dobra rodzin, kobiet, dzieci, młodzieży i osób starszych. Tylko w bieżącym roku nasze organizacje miały wpływ na postawy ponad 3,5 miliona osób”  – wskazuje Stowarzyszenie Spraw Rodzinnych.

hli.org.pl/radiomaryja.pl

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl