fot. https://www.youtube.com/La Familia Importa

Wielka karawana przejedzie przez Gwatemalę w obronie życia i rodziny

Wielka Karawana dla Życia zgromadzi w stolicy Gwatemali ludzi z całego kraju, którzy 8 sierpnia będą przemierzać miasto na motocyklach i samochodach, świętując życie i rodzinę.

Ze względu na obostrzenia związane z COVID-19, poprzednia edycja, w maju 2020 roku, odbyła się wirtualnie, odnosząc spektakularny sukces z udziałem ponad miliona osób z całego świata.

Organizatorzy, do których należy Asociación la Familia Importa (AFI), podkreślili w oświadczeniu, że karawana będzie przestrzegać „wszystkich środków bezpieczeństwa” wymaganych w celu zapobieżenia zakażeniu COVID-19, „w tym stosowania maseczek i dystansu” między uczestnikami.

Uczestnicy będą mogli wybrać swój punkt startowy w różnych punktach stolicy Gwatemali. Dołączając do jednej z trzech tras, wyruszą razem w kierunku Plaza de la Constitución, punktu spotkania.

Organizatorzy podkreślili, że Wielka Karawana dla Życia jest otwarta dla ludzi „w każdym wieku, każdego pochodzenia i każdego wyznania”.

„Po raz kolejny Gwatemala będzie zjednoczona w jednym duchu i po raz kolejny pokaże, że jest krajem, który broni życia od poczęcia, podczas jego rozwoju i aż do jego naturalnego końca, a także krajem, który promuje rodzinę, zbudowaną z małżeństwa między mężczyzną i kobietą, jako filar naszego społeczeństwa” – podkreślili organizatorzy.

marsz.info/radiomaryja.pl

drukuj