Chrońmy życie od poczęcia!
Polityka śmierci forsowana przez koalicję rządzącą oznacza odebranie życia dziecku nawet w dziewiątym miesiącu. Nauka pokazuje, że między 32. a 36. tygodniem rozwijający się człowiek reaguje na głos matki.
Projekty ustaw koalicji rządzącej przeciwko życiu nienarodzonych to próba uzurpacji. Politycy chcą decydować o tym, kto ma żyć, jak długo i czy w ogóle. Przepisy mają zakrzyczeć to, co już dawno udowodniła nauka, że każde życie zaczyna się od poczęcia. Okres prenatalny dla nienarodzonego dziecka to prawdziwa szkoła uczuć. To czas, kiedy między rodzicami a maleństwem buduje się ważny fundament, fundament ich przyszłych relacji. Dlatego tak ważna i przede wszystkim możliwa jest wzajemna komunikacja.
– Nawiązując poprzez różne formy aktywności komunikację z nienarodzonym dzieckiem, rodzice mają wpływ na kondycję psychofizyczną dziecka, jego rozwój poznawczy i emocjonalny, umiejętności społeczne, a nawet osobowość – zaznaczyła dr Aleksandra Kłos-Skrzypczak, prof. US, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.
Kiedy mama wyobraża sobie, jak wygląda jej dziecko, myśli o nim, nadaje mu tożsamość. Już umacnia się ich więź. Jak pokazują badania, maluszek reaguje na głos matki między 32. a 36. tygodniem ciąży. Po porodzie jest w stanie go rozpoznać.
– Dziecko od 4. miesiąca słyszy i reaguje na dźwięki, a śpiew ma znamienny wpływ na jego układ nerwowy. Ta forma aktywności nie tylko wyraża uczucia, zacieśnia więzi, ale również przygotowuje kobietę do akcji skurczowej w czasie porodu – podkreśliła dr Aleksandra Kłos-Skrzypczak, prof. US, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.
Jak się okazuje, muzyka, zwłaszcza muzyka klasyczna, normalizuje pracę serca i fal mózgowych nienarodzonego dziecka. Wpływa również na pracę jego układu nerwowego. Inną, najbardziej podstawową i naturalną formą komunikacji jest dotyk.
– Matka, dotykając brzucha, zachęca do aktywności, okazuje uczucia, adekwatnie reaguje na jego potrzeby. Jak pokazują badania, masowanie i dotykanie brzucha przekłada się na lepszy rozwój fizyczny i psychiczny dziecka – mówiła dr Aleksandra Kłos-Skrzypczak, prof. US, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.
Więc informacji o okresie prenatalnym dziecka znaleźć można w materiałach przygotowanych przez Polskie Stolarzenie Obrońców Życia Człowieka.
TV Trwam News