Sejm na najbliższym posiedzeniu najprawdopodobniej nie zajmie się projektem „Zatrzymaj Aborcję”

Wszystko wskazuje na to, że na najbliższym posiedzeniu Sejm nie zajmie się obywatelską inicjatywą „Zatrzymaj Aborcję”. Projekt nie znalazł się w planach ani sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, ani Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Wciąż nie wiemy, kiedy sejmowe komisje zajmą się projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”.

– Wiem, że jest to ustawa ważna dla nas, i cieszy się dużym poparciem w klubie. Myślę, że niedługo to nastąpi – ocenił poseł PiS Stanisław Piotrowicz.

Niedługo, ale – jak wskazują strony sejmowe – nie w trakcie najbliższego posiedzenia Sejmu.

– Przestrzegam pewnych procedur. Moja komisja ma tylko zaopiniować ten projekt na potrzeby Komisji Polityki Społecznej i Rodziny – podkreślił Stanisław Piotrowicz.

Obywatelska inicjatywa „Zatrzymaj Aborcję” nie znalazła się w planach nie tylko Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, ale także Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Posłowie będą dyskutować m.in. o komornikach sądowych czy dostępności zbiorowego transportu publicznego dla osób niepełnosprawnych, a nie o życiu.

Aktualne pozostaje pytanie, czy Prawo i Sprawiedliwość nie zaczeka z decyzją o wykreśleniu tzw. przesłanki eugenicznej do momentu, kiedy sprawą zajmie się Trybunał Konstytucyjny.

– Nie wydaje mi się, ale wiadomo, że nie jestem wyrazicielem całego klubu, bo nie pełnię takich funkcji. Nie mogę wypowiadać się ani w imieniu partii, ani w imieniu klubu. Mogę wypowiadać się tylko we własnym imieniu – tłumaczył przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Od momentu, kiedy ustawa trafiła do Sejmu, w polskich szpitalach zabitych zostało 165 dzieci. Pod projektem zgłoszonym przez obywateli podpisało się ponad 800 tys. osób.

TV Trwam News/RIRM

drukuj