fot. TV Trwam

B. Wróblewski: R. Trzaskowski jest za aborcją, A. Duda opowiada się za życiem – chrześcijanie w Polsce nie powinni mieć wątpliwości, na kogo oddać głos

Rafał Trzaskowski ma poglądy proaborcyjne, Andrzej Duda opowiada się za życiem – powiedział poseł PiS-u Bartłomiej Wróblewski. Dlatego – jak dodał – chrześcijanie w Polsce nie powinni więc mieć wątpliwości, na kogo oddać głos.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę, że od tego, kto zostanie prezydentem, będzie zależał m.in. los przepisów, które wykreślają z polskiego prawa tzw. przesłankę eugeniczną, zezwalającą na zabicie chorego, nienarodzonego dziecka.

To właśnie do podpisu na biurko przyszłego prezydenta może trafić taka ustawa. Wówczas to światopogląd rozstrzygnie o zaprzestaniu tego eugenicznego procederu.

– Wiemy, że Rafał Trzaskowski ma poglądy proaborcyjne i  dlatego jego prezydentura byłaby dla Polski bardzo niebezpieczna. Jest wiele przyczyn, ale to jest jedna z tych, które są dla nas-chrześcijan na pewno najważniejsze. Natomiast Andrzej Duda jest człowiekiem, który zawsze klarownie wypowiada się za życiem. Wielokrotnie deklarował, że jeśli trafi na jego biurko ustawa, która będzie poszerzać, wzmacniać ochronę życia, to on taką ustawę podpisze. Dlatego chrześcijanie w Polsce nie powinni mieć żadnych wątpliwości i powinni głosować na Andrzeja Dudę – argumentował Bartłomiej Wróblewski.

Oprócz przepisów wzmacniających ochronę życia, które są w komisji sejmowej, także w grudniu ubiegłego roku do Trybunału Konstytucyjnego trafił wniosek o zbadanie konstytucyjności tzw. przesłanki eugenicznej. Zdaniem posła Bartłomieja Wróblewskiego, racjonalnym terminem na rozstrzygnięcie przez sędziów tej kwestii powinien być maksymalnie rok.

RIRM

drukuj