fot. strazgraniczna.pl

Straż Graniczna: W Radomierzycach na granicy z Niemcami został uruchomiony dodatkowy punkt odpraw

W miejscowości Radomierzyce na granicy z Niemcami został uruchomiony dodatkowy punkt odpraw.

Straż Graniczna poinformowała, że granicę polsko-niemiecką będzie można przekraczać w tym miejscu do jutra do godz. 22.00.

Obecnie można to również zrobić m.in. przez przejścia drogowe w Świecku, Zgorzelcu, Gubinie, Słubicach i Kostrzynie nad Odrą.

Porucznik Agnieszka Golias, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Straży Granicznej, wskazała, że dodatkowy punkt usprawni ruch na granicy.

– W sytuacjach szczególnych Komendant Główny Straży Granicznej może wyrazić zgodę na przekraczanie granicy poza wyznaczonymi przejściami granicznymi. Z uwagi na wzmożony ruch graniczny na granicy z Niemcami przed nadchodzącym weekendem, Komendant Główny zdecydował o tym, by w Radomierzycach uruchomić dodatkowy punkt odpraw. Podobne rozwiązanie zastosował w miniony weekend i w tym czasie przez ten punkt odpraw granicę przekroczyło ponad 11 700 osób – oznajmiła por. Agnieszka Golias.

Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją została przedłużona do 12 czerwca.

Zgodnie z przepisami, osoby przybywające z tych krajów do Polski muszą odbyć obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

Nie dotyczy to osób, które przekroczyły granicę w celach zawodowych, służbowych, zarobkowych lub pobierania nauki w naszym kraju.

RIRM

drukuj