fot. Paweł Palembas

Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z frontami atmosferycznymi, jedynie częściowo południowa i wschodnia część kontynentu znajdzie się w zasięgu wyżu.

Południowy wschód Polski pozostanie pod wpływem słabego klina wyżowego, pozostały obszar kraju będzie pod wpływem płytkiej zatoki niżowej z przemieszczającym się z zachodu na północny wschód frontem atmosferycznym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie się wahać.

W środę we wschodniej połowie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na Warmii, Mazurach i północnym zachodzie Mazowsza po południu wzrost zachmurzenia do dużego i miejscami przelotne opady deszczu, możliwość burzy. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe, od zachodu wzrastające do umiarkowanego i dużego oraz przelotne opady deszczu i burze, przemieszczające się z zachodu na wschód. W czasie burz wysokość opadu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 20, 23 st. na wybrzeżu, około 26 st. w centrum, do 28 st. na południu kraju; w rejonach podgórskich około 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy ze środy na czwartek od Małopolski i Podkarpacia po południe Podlasia zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze Polski początkowo zachmurzenie umiarkowane lub duże i miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, później od zachodu zanik opadów i rozpogodzenia. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 13 do 17 st., chłodniej na Pomorzu oraz w rejonach podgórskich – od 11 do 13 st. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj