W sobotę zachmurzenie umiarkowane

Jak informuje IMGW, południowa połowa Europy znajdzie się pod wpływem wyżów. Pozostałym obszar kontynentu znajdzie się w zasięgu niżów. Polska będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Rumunią, jedynie początkowo na południowym wschodzie zaznaczy się wpływ zatoki niżowej z frontem chłodnym. Z zachodu napływać będzie ciepła, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie powoli rosło.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie i południu Polski przechodzące w małe. Na północy, w centrum i na wschodzie Polski miejscami słabe opady deszczu. Przed południem lokalnie opady mżawki i mgły zmniejszające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 6 st., 7 st. na północnym wschodzie i na Pogórzu Karpackim do 10 st., 11 st. na zachodzie i wybrzeżu. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, a na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami na zachodzie oraz południu Polski. Na północnym wschodzie miejscami słabe opady deszczu. Rano na południu kraju lokalnie mgła, ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 0 st., 3 st. na południu do około 5 st. w centrum i do 8 st. na wybrzeżu, w kotlinach górskich od -2 st., 0 st. Wiatr słaby, na północy Polski okresami umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i wschodzie Polski okresami duże. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 8 do 10 st., na wybrzeżu do 11 st., na południowym zachodzie do 13 st., a w kotlinach górskich od 6 do 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 6 st. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl