fot. pixabay.com

Na północnym zachodzie możliwe burze z gradem

Na zachodzie kraju prognozowane są burze. Te najsilniejsze, z gradem i porywami wiatru do 90 km/h, mogą wystąpić na północnym zachodzie – powiedziała synoptyk IMGW, Anna Woźniak.

Jak przekazała Anna Woźniak z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego dziś w zachodniej Polsce spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu oraz z burzami. Te prognozowane są na popołudnie i wieczór.

„Na północnym zachodzie burze mogą być najsilniejsze, z gradem oraz z porywami wiatru do 90 km/h” – zaznaczyła synoptyk IMGW.

W dzień temperatura maksymalna spodziewana jest na poziomie od 19 stopni Celsjusza na krańcach wschodnich, ok. 21 w centrum, do 23 stopni na południowym wschodzie oraz południowym zachodzie.

„W nocy z wtorku na środę strefa opadów i dużego zachmurzenia przemieści się bardziej na wschód. Większych przejaśnień możemy się spodziewać jeszcze początkowo na południowym wschodzie oraz w drugiej połowie nocy na zachodzie kraju” – powiedziała Anna Woźniak.

Spodziewane będą przelotne opady deszczu oraz burze. Jak podała synoptyk IMGW, szczególnie intensywne opady, nie tylko burzowe, ale konwekcyjne z wbudowanymi burzami, są możliwe na południowym zachodzie, głównie w województwach: dolnośląskim, opolskim, częściowo w łódzkim oraz w południowych krańcach województwa wielkopolskiego.

„Tam opady mogą sięgnąć 25 mm za 12 godzin” – poinformowała Anna Woźniak.

Dodatkowo przy spodziewanych burzach, szczególnie w pasie od Warmii pod Dolny Śląsk, mogą występować silniejsze porywy wiatru od 65 do 75 km/h.

Po przemieszczeniu się strefy burzowej, szczególnie na Pomorzu, gdzie prognozowane są rozpogodzenia, w drugiej połowie nocy mogą wystąpić krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 500 m.

Temperatura minimalna w nocy to od 9 stopni Celsjusza na krańcach południowo-wschodnich i północno-zachodnich do 13 stopni w centrum kraju.

Wiać będzie słaby wiatr, miejscami umiarkowany z kierunków zmieniających się z przewagą południowego.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl