fot. flickr.com

Do Polski nadal będzie napływała ciepła masa powietrza

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, północna i centralna będzie w zasięgu niżu z ośrodkami nad Morzem Norweskim i Bałtyckim. Pozostałe rejony kontynentu znajdą się w zasięgu lekko podwyższonego ciśnienia. Przeważająca część Polski będzie pod wpływem lekko podwyższonego ciśnienia, jedynie północ i zachód kraju będą na skraju niżu. Do Polski nadal będzie napływała ciepła masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa.

W czwartek na północy Polski zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym terenie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15 st. na Mazurach, Suwalszczyźnie i Podhalu do 21 st. na Dolnym Śląsku i w Opolskiem. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. Na Przedgórzu Sudeckim wiatr porywisty, nad morzem w porywach do 55 km/h, w Sudetach w porywach do 60 km/h.

W nocy z czwartku na piątek na północy kraju zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i pojawią się tam słabe opady deszczu. Na pozostałym terenie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na Pomorzu gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 8 st. na wschodzie i w kotlinach górskich do 13 st. na Półwyspie Helskim; chłodniej gdzieniegdzie w kotlinach sudeckich – 6 st. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Na Przedgórzu Sudeckim wiatr porywisty.

W piątek zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, tylko na wybrzeżu, Pomorzu i na zachodzie kraju okresami duże. Na wybrzeżu i Pomorzu przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st. na Suwalszczyźnie i Pomorzu do 21 st. na Dolnym Śląsku Dolnym i w Opolskiem, na Lubelszczyźnie i Roztoczu oraz 22 st. w rejonie Przemyśla; chłodniej na Podhalu i gdzieniegdzie na wschodnim wybrzeżu – 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Na Przedgórzu Sudeckim porywisty.

W Warszawie w czwartek początkowo będzie duże zachmurzenie, potem większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie będzie małe, okresami umiarkowane. Temperatura minimalna 9 st. Wiatr słaby, południowy. W piątek w stolicy zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby, południowy.

 

PAP

drukuj