fot. flickr.com

W Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże; miejscami słabe opady deszczu

Jak informuje IMGW, nad przeważającym obszarem kontynentu dominować będą układy niżowe, jedynie centralnej części Morza Śródziemnego oraz rejon Morza Białego będą w zasięgu słabych wyżów. Polska będzie pod wpływem płytkiego niżu z ośrodkiem nad Szkocją i Bałtykiem Zachodnim.

Z południa i południowego zachodu napływać będzie ciepła, polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i będzie rosło.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady deszczu, na północnym wschodzie również deszczu ze śniegiem i śniegu. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 2 st., 5 st. na krańcach północnych do 10 st. miejscami na południu. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek na wschodzie i południu kraju zachmurzenie umiarkowane, miejscami zanikające słabe opady deszczu. Na zachodzie wzrost zachmurzenia do dużego i postępujące w głąb kraju opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem. Na północnym wschodzie miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -1 st. na krańcach wschodnich do 1 na zachodzie. W rejonach podgórskich lokalnie -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, na północnym zachodzie porywisty.

PAP/RIRM

drukuj