fot. pixabay.com

Synoptyk IMGW: 20 st. C na zachodzie; zimno nad morzem

Pogodnie będzie dziś na zachodzie i tam też najcieplej do 20 st. Celsjusza. Więcej chmur na wschodzie i słaby deszcz na północnym wschodzie –  poinformowała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Anna Woźniak.

Będzie dziś zachmurzenie małe i umiarkowane. Najładniejsza pogoda w centrum kraju i na południowym zachodzie. Tylko na wschodzie zachmurzenie okresami duże i przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna 7 stopni Celsjusza nad morzem, ok. 12-13 stopni w centrum, do 20 na krańcach południowo-zachodnich.

Wiatr słaby i umiarkowany, w północnej połowie kraju porywisty, na Wybrzeżu okresami dość silny w porywach do 55 km/h, północno-wschodni i wschodni.

W nocy będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, ale na zachodzie kraju wzrastające do dużego, tam pojawią się opady deszczu, które na Pomorzu Zachodnim mogą być o natężeniu umiarkowanym.

Temperatura minimalna od -3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, 2 stopni w centrum kraju, do 8 stopni na południowym zachodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, na zachodzie okresami porywisty.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl