fot. Paweł Palembas

W całej Polsce ok. 10 st. C. Do południa mogą liczne występować mgły ograniczające widzialność do 200 metrów

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia będzie pod wpływem rozległego wyżu znad Ukrainy. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia.

Od zachodu Polska zacznie dostawać się pod wpływ głębokiego i rozległego niżu z ośrodkami w rejonie Wysp Brytyjskich. Z południa napłynie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie spadało.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północnym wschodzie okresami duże. Do południa liczne mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, głównie na północy i centrum kraju, w ich zasięgu zachmurzenie duże. Na północnym wschodzie miejscami nawierzchnie dróg i chodników śliskie. Temperatura maksymalna od 5 st. C, 6 st. C na północnym wschodzie do 14 st. C, 15 st. C na południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, w porywach do 65 km/h w Kotlinie Kłodzkiej i 80 km/h na obszarach podgórskich Karpat, południowo-wschodni i południowy. Na szczytach Sudetów porywy wiatru do 90 km/h, w Bieszczadach do 110 km/h, wysoko w Tatrach do 140 km/h.

W nocy z piątku na sobotę nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami na zachodzie oraz południu słabe opady deszczu. Lokalnie na północnym wschodzie oraz w centrum kraju możliwe mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 2 st. C, 3 st. C miejscami na północy oraz w Kotlinie Kłodzkiej do 7 st. C, 8 st. C na południowym wschodzie oraz w centrum. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, w porywach do 65 km/h na Podkarpaciu, na obszarach podgórskich Karpat do 90 km/h, z kierunków południowych. W Bieszczadach porywy wiatru do 120 km/h, na szczytach Tatr do 140 km/h.

PAP

drukuj