fot. wikipedia

Trwa protest przeciwko Empikowi

Odbyły się pierwsze pikiety organizacji pro-life pod sklepami Empik. W najbliższych dniach możemy spodziewać się kolejnych. Pikiety te organizowane są przeciwko decyzji sieci Empik o wyborze Adama Darskiego oraz Marii Czubaszek do świątecznej kampanii reklamowej.

Gdy tylko sieć sklepów Empik ogłosiła, że twarzami ich świątecznej kampanii reklamowej będą Adam Darski i Maria Czubaszek, stanowczo zareagowały organizacje pro-life. Swój sprzeciw wobec obecności tych osób w świątecznej kampanii reklamowej w miniony weekend wyraziły już Warszawa, Kraków i Poznań. Adam Kulpiński z Fundacji PRO – Prawo do Życia zapewnił w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl, że dotychczas zorganizowane pikiety stanowią dopiero początek tego typu akcji.

– Pewne już jest, że następne pikiety odbędą się 8 grudnia jeszcze raz w Krakowie, a także 13 i 20 w Toruniu. W najbliższych dniach otrzymamy zgłoszenia od innych miast. Wiem, że zaawansowane przygotowania prowadzą miasta śląskie i Lublin. Pikiety będą organizowane w każdy weekend aż do świąt Bożego Narodzenia w całym kraju – wskazał.

Sprawa protestu wobec próby kojarzenia świąt Bożego Narodzenia z osobami Darskiego i Czubaszek spotkała się z bardzo dużym sprzeciwem społeczeństwa. Swoje „nie” dla promocji aborcji i satanizmu oprócz czynnego udziału w pikietach można wyrazić, wysyłając protest drogą elektroniczną do sieci sklepów. Fundacja CitizenGO udostępniła w tym celu specjalny formularz. Można go znaleźć bezpośrednio na stronie fundacji. Dotąd tą drogą zaprotestowało prawie 40 tys. ludzi. Akcja ma także swój profil na Facebooku.

– Na pewno jest to kampania reklamowa, która nie powinna mieć miejsca. Jednak nie spodziewaliśmy się, że aż tyle tysięcy osób wyrazi swój sprzeciw w tej sprawie. Profil akcji – Świątecznych zakupów nie robię w Empiku – polajkowało już 37 tys. ludzi. O wiele więcej osób podpisało petycję w tej sprawie. To pokazuje, że w Polsce nie akceptuje się takiego sposobu prowadzenia kampanii reklamowej – stwierdził Adam Kulpiński.

Obie fundacje zwracają się również z prośbą do wszystkich osób, aby na miejsce zrobienia świątecznych zakupów wybrać inne sklepy niż Empik. Święta Bożego Narodzenia są szczególnym czasem dla osób wierzących, a dotychczasowe postawy Darskiego i Czubaszek uderzają w Kościół i naszą wiarę katolicką.

Rafał Stefaniuk/Nasz Dziennik.pl

 

drukuj