Zachmurzenie umiarkowane, możliwe słabe opady deszczu

Jak podaje IMGW, Europa północna będzie w zasięgu rozległego niżu znad północnej Półwyspu Kolskiego. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się pod wpływem wyżu znad Węgier. Południe i centrum Polski pozostanie w zasięgu wyżu znad Bałkanów, północna część kraju znajdzie się w strefie głębokiego niżu znad Morza Białego. Na północy i w centrum zaznaczy się strefa układu frontów atmosferycznych, przemieszczających się z zachodu na wschód. Z zachodu napływać będzie cieplejsze powietrze polarne morskie, tylko w nocy na wschodzie obecna jeszcze będzie masa pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, w górach, na wschodzie i północy okresami duże i tam miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st. na północy do 20 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie przeważnie małe lub umiarkowane, tylko na północy okresami duże i tam przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 7 st. do 11 st., w terenach podgórskich około 5 st., nad morzem około 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 80 km/h. W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 st. na północy do 21 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, na północy, wschodzie i południu porywisty, północno-zachodni i zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

W piątek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj