Powstanie Polska Agencja Antydopingowa

Jak zapowiedział minister sportu i turystyki Witold Bańka nowy organ – Polska Agencja Antydopingowa – ma prowadzić i nadzorować walkę z dopingiem w polskim sporcie. Agencja zostanie powołana w miejsce obecnie działającej komisji i biura.

Szef resortu zaznaczył, że dzięki nowej formule prawnej, jako państwowa osoba prawna, Polska Agencja Antydopingowa będzie miała możliwość pozyskiwania dotacji m.in. z Funduszu Dobrowolnego konwencji UNESCO oraz ze środków Unii Europejskiej.

Poseł Jacek Falfus, wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki podkreśla, że powstanie takiej agencji jest bardzo ważne, zwłaszcza w kontekście ostatnich wydarzeń.

– To jest niezbędna sprawa. Nikomu nie było przyjemnie, jak już na samej olimpiadzie pan minister musiał wystąpić z takim oświadczeniem wobec jednego z naszych ciężarowców. Trzeba będzie wyprzedzać wszystkie działania patologiczne i sprzeczne z prawem, abyśmy mogli być partnerem wobec wszystkich najlepszych agencji światowych, a na własnym podwórku dbali o czystość sportu – zaznacza Jacek Falfus.

Polska Agencja Antydopingowa będzie również mogła odpłatnie realizować kontrole antydopingowe na terenie Polski na zlecenie m.in. międzynarodowych federacji sportowych czy organizatorów imprez.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl