fot. flickr.com

W Polsce zachmurzenie duże i całkowite, na północy i zachodzie miejscami większe przejaśnienia

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia. Polska będzie pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieści się znad Węgier nad południe kraju, w strefie pofalowanego frontu chłodnego. Napływać będzie wilgotne powietrze polarne morskie, ciepłe na wschodzie, a chłodne na zachodzie kraju.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie spadało.

Zachmurzenie duże i całkowite, na północy i zachodzie miejscami większe przejaśnienia. Opady deszczu, w centrum i na południu kraju, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, i tam suma opadów przeważnie od 10 mm do 20 mm, a na południu miejscami do 35 mm. Wysoko w górach opady śniegu, w Tatrach powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm. Temperatura maksymalna w pasie od Suwalszczyzny przez Ziemię Łódzką, aż po Śląsk i Małopolskę od 7 st. C do 10 st. C, na pozostałym obszarze kraju cieplej od 11 st. C do 15 st. C; w obszarach podgórskich od 3 st. C do 6 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, przeważnie północny i północno-wschodni. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, będą powodować zawieje śnieżne.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl