fot. PAP/Rafał Guz

CBA zatrzymało Dyrektora Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii

CBA zatrzymało we wtorek Dyrektora Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Warszawie w związku z przywłaszczeniem sprzętu ochronnego. W Prokuraturze Okręgowej dyrektor usłyszy zarzuty nadużyć w związku z epidemią koronawirusa – dowiedziała się Polska Agencja Prasowa.

„Dzisiaj na polecenie prokuratora Wydziału ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Dyrektora Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Warszawie” – przekazała prok. Aleksandra Skrzyniarz rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak ustalono, w okresie od marca do czerwca 2020 r. Dyrektor przekroczył uprawnienia przywłaszczając mienie należące do Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w postaci sprzętu ochronnego, płynów dezynfekujących oraz testów na COVID-19.

„Wszystko wskazuje na to, że przedmioty te przekazał następnie osobom nieuprawnionym, działając tym samym na szkodę interesu publicznego. Mężczyzna w prokuraturze usłyszy zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści” – przekazało we wtorek CBA.

Funkcjonariusze przeszukali między innymi miejsce zamieszkania i pracy zatrzymanego.

PAP

drukuj