USA: Nowy projekt reformy ubezpieczeń zdrowotnych

Republikanie w Izbie Reprezentantów przedstawili projekt reformy systemu ubezpieczeń zdrowotnych. Dokument zmierza do zniesienia obowiązującego obecnie systemu ubezpieczeń Obamacare i zastąpienia go nowym. To plan spełnienia jednej z podstawowych obietnic wyborczych tej partii.

Chodzi o zniesienie większości regulacji w dziedzinie ubezpieczeń zdrowotnych  wprowadzonych przez administrację Baracka Obamy. Kontrowersyjną ustawę przyjęto wyłącznie głosami Demokratów w 2010 roku.

„Dzięki współpracy zjednoczony republikański rząd zapewni pomoc i uspokoi miliony Amerykanów cierpiących z powodu Obamacare” – powiedział przewodniczący Izby Republikanów. Wątpliwości, co do uzasadnianie likwidacji Obamacare ma dr Lucyna Kulińska.

– Lepiej zreformować niż likwidować, ponieważ już jakieś koszty zostały poniesione, ekspertyzy zrobione. Poza tym trzeba mieć świadomość, że leczenie w Stanach Zjednoczonych to jest rzecz porażająca. Jeżeli chodzi o ogrom kosztów z tym związanych, patologie związaną z ubezpieczeniami. U nas wszyscy narzekają, że za mało zarabiają, ale my mamy opiekę medyczną na całkiem wysokim poziomie, dopiero porównując dostępność służby medycznej z tym, co się dzieje w Stanach, kiedy ogromne kwoty człowiek musiał oddawać na starość, co z tego, że zarabiał za młodu, kiedy to wszystko stracił zanim zszedł. Nawet niewiele z tego majątku mógł przekazać swoim dzieciom. Leczenie wyciągało wszystko z kieszeni, nawet rezerwy ludzi – podkreślała dr Kulińska.

System ubezpieczeń medycznych, który proponują Republikanie będzie oparty na zasadach rynkowych i na zbiorowych ubezpieczeniach.

Osoby, którym pracodawca nie zapewnia ubezpieczenia bądź pracuje na podstawie umowy o dzieło czy kontraktów terminowych, będą mogły przy zakupie ubezpieczenia medycznego skorzystać z ulg podatkowych.

Wysokość tych ulg będzie uzależniona od wieku i dochodów tych osób.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl