Sympozjum WSKSiM: ,,Ku trzeźwości narodu! Narodowy Kongres Trzeźwości”

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej organizuje dziś kolejne sympozjum tym razem pt.  ,,Ku trzeźwości narodu! Narodowy Kongres Trzeźwości” Spotkanie organizowane przy współpracy z Zespołem Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości odbędzie się w auli WSKiM w Toruniu.

Uczestnicy Sympozjum o godz. 09.00 będą uczestniczyć w Eucharystii w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

To wyjątkowe wydarzenie w naszej uczelni i swoiste zwieńczenie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu – mówi Grzegorz Niewieczerzał, przewodniczący Samorządu Studenckiego WSKSiM.

Sympozjum ,,Ku trzeźwości narodu! Narodowy Kongres Trzeźwości” jest ważnym wydarzeniem przede wszystkim dlatego, że dotyka problemu, który może pojawić się w każdej rodzinie, może dotknąć każdego z nas. Walka z tym alkoholizmem cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Problem samego alkoholizmu i obecnością alkoholu w domach jest kwestią, z którą spotkamy się, na co dzień i o tym jak z nim walczyć, jak przeciwdziałać będzie właśnie to sympozjum. Trzeba zwrócić uwagę, że problem z alkoholem jest problemem wychowawczym – akcentuje przewodniczący Samorządu Studenckiego WSKSiM.

W sympozjum udział wezmą m.in. minister Henryk Kowalczyki i posłowie PiS, którzy zabiorą głos podczas jednego z wystąpień.

Wśród prelegentów znajdą się też m.in. ks. bp Tadeusz Bronakowski, ks. dr Marek Dziewiecki i zastępca dyrektora Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Katarzyna Łukowska.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj