Polska pod wpływem niżu

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, południowa oraz zachodnia znajdują się pod wpływem wyżów z centrami nad Ukrainą i Atlantykiem. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje niż z ośrodkiem nad południową Skandynawią.

Polska jest pod wpływem tego niżu, z zachodu na wschód przemieszcza się zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym, za którym napływa chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego.

W niedzielę na wschodzie kraju początkowo zachmurzenie duże i opady deszczu, miejscami o umiarkowanym natężeniu, po południu od zachodu większe przejaśnienia i przelotne opady deszczu, prognozowana suma opadów 10-15 mm.

 Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. Temp. maks. od 15 st. do 19 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami opady deszczu. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

PAP 

drukuj