W Polsce lato w pełni; miejscami burze

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Islandia i południowo-zachodnia Skandynawia oraz Rumunia znajdować się będą pod wpływem słabych niżów.

Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą słabe wyże. Przeważająca część kraju będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, jedynie południe Polski znajdzie się w płytkiej zatoce niżowej. Do Polski zacznie napływać bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1004 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu miejscami wzrastające do dużego, z przelotnymi opadami deszczu. Na północy i północnym wschodzie oraz na południu i południowym zachodzie miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz na południu kraju do 30 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. na północy do 30 st. na południu, nad samym morzem od 22 st. do 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni, miejscami słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl