Polska w ciepłym powietrzu polarnym

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia znajdzie się w zasięgu rozległego niżu znad Atlantyku. Pod wpływem niżów znajdą się też północne krańce kontynentu. Pozostały obszar kontynentu pozostanie w zasięgu rozległego układu wyżowego znad rejonu Białorusi.

Polska pozostanie na skraju tego wyżu w napływającym ze wschodu ciepłym powietrzu polarnym. Jedynie nad południowy zachód kraju w ciągu dnia zacznie nasuwać się zatoka niżowa.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i dalej będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Rano miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m, zwłaszcza południowym wschodzie kraju. Miejscami przelotne opady deszczu, po południu burze, głównie na północnym wschodzie oraz na południu kraju. W czasie burz prognozowana wysokość opadów do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 19 st. na południowym wschodzie do 25 st. na północnym zachodzie, a na wybrzeżu oraz w dolinach karpackich miejscami 15, 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W rejonach burz możliwe porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe, jedynie początkowo umiarkowane i duże. Początkowo miejscami zanikające przelotne opady deszczu i burze, głównie we wschodniej połowie kraju. Nad ranem na południowym wschodzie lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m.

Temperatura minimalna od 8 st. miejscami na wschodzie do 13 st. na wybrzeżu, a w rejonach podgórskich od 4 do 7 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. W rejonach burz porywy wiatru do 55 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano na południowym wschodzie lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Miejscami przelotne opady i burze, głównie we wschodniej połowie kraju oraz na południu. W czasie burz prognozowana wysokość opadów do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 20 st. na południowym wschodzie do 25 st. miejscami na północy, a na wybrzeżu oraz w dolinach karpackich 16, 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe.

Temperatura minimalna 10 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu okresami duże z możliwością przelotnych opadów deszczu i burzy. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, podczas burz porywisty, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj