Kolejny pogodny, ale zimny dzień w Polsce

Jak podaje IMGW, Europa zachodnia i południowo-zachodnia będzie w zasięgu Wyżu Azorskiego, a krańce wschodnie w zasięgu wyżu znad Rosji. Na północy Europy pogodę będzie kształtował niż znad Islandii, a na południu niż znad Włoch.

Polska będzie w zasięgu klina wyżu znad Rosji jedynie na krańcach południowych zaznaczy się wpływ niżu znad Włoch. Polska pozostanie w mroźnej, arktycznej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i spada.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu kraju okresami duże. W rejonach podgórskich słabe opady śniegu, po południu miejscami przechodzące w deszcz ze śniegiem, lokalnie opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -4 st. lokalnie na Pomorzu do 3 st. na południowym zachodzie, w rejonach podgórskich od -3 st. do 0 st., na wybrzeżu około -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, na południu wschodni.

W nocy ze środy na czwartek na północy i zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie wzrastające do dużego, okresami opady śniegu. W Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i na południu Mazowsza miejscami opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -13 st. miejscami na Pomorzu do -1 st. lokalnie w Małopolsce, na Podkarpaciu i Zamojszczyźnie. W rejonach podgórskich od -6 st. do -3 st., na wybrzeżu około -5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl