Akcja „Znicz 2015” – policja apeluje o ostrożność

W całym kraju rozpoczyna się dziś akcja „Znicz 2015”, która potrwa do 2 listopada. Policja apeluje o ostrożność na drogach, dostosowanie się do zmian w organizacji ruchu i zwracanie uwagi na pieszych.

Nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwać tysiące policjantów; na trasy wyjedzie znacznie więcej patroli niż zwykle. Zadaniem funkcjonariuszy będzie m.in. kierowanie ruchem drogowym przy cmentarzach.

Policjanci apelują do posiadaczy samochodów, aby w miarę możliwości korzystali oni ze środków komunikacji miejskiej – mówi Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Podczas akcji tzw. czerwone autobusy będą korzystać z ułatwień w ruchu drogowym, a pamiętajmy, że jeden wypełniony autobus komunikacji miejskiej to od kilkunastu do kilkudziesięciu mniej samochodów osobowych na i tak zatłoczonych, polskich ulicach. Ci, którzy będą korzystać z komunikacji miejskiej, dojadą bezpośrednio w rejon cmentarza. A, co najważniejsze nie będą mieli problemów ze znalezieniem miejsca do zaparkowania – podkreślił Marek Konkolewski.

Jak wskazał, wzorem lat wcześniejszych zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego. „Nie jeździmy na pamięć” – dodał.

Tylko 31 października ub. r. w wypadkach zginęło aż 10 osób, w tym aż 7 pieszych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl