Lublin: zbiórka zniczy na cmentarze Wołynia

Dziś na trzech cmentarzach w Lublinie odbędzie się siódma wielka zbiórka zniczy na cmentarze wołyńskie. Organizatorem jest Fundacja Niepodległości oraz organizacje kresowe z Lublina.

Kwesta będzie prowadzona na cmentarzach przy ul. Unickiej, Lipowej i Drodze Męczenników Majdanka. Wolontariusze będą specjalnie oznakowani.

Działacze fundacji podkreślają, że wolontariusze już dziś mają dotrzeć na Kresy, aby tam zapalić znicze.

W tym roku, po raz pierwszy 1 listopada, zorganizowaliśmy wyjazd kilku naszych wolontariuszy na Wołyń, aby już tego dnia tam zapalić znicze. Do tej pory było tak, że znicze zebrane 1 listopada wywoziliśmy na Wołyń kilka czy kilkanaście dni po zbiórce i tam zapalaliśmy na cmentarzach. Natomiast w tym roku postanowiliśmy 1 listopada zapalić część zniczy na kilku cmentarzach wołyńskich, a pozostałe będziemy zapalali sukcesywnie w czasie naszych wyjazdów na Wołyń, które tak naprawdę trwają cały rok – powiedział członek Fundacji Niepodległość.

W ubiegłym roku na trzech cmentarzach w Lublinie zebrano ponad 1 tys. 800 zniczy, które zapłonęły na Wołyniu.

 RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl