fot. PAP/Waldemar Deska

Dyrektor lubelskiego oddziału IPN odwołany ze stanowiska

Marcin Krzysztofik został w piątek odwołany ze stanowiska dyrektora lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Jego obowiązki przejmie Mateusz Kotecki, który dotychczas był zastępcą dyrektora Biura Prezesa IPN.

„24 września 2021 r. prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki odwołał ze stanowiska dyrektora oddziału IPN w Lublinie pana Marcina Krzysztofika” – podano w komunikacie na stronie internetowej IPN.

Obowiązki dyrektora powierzono Mateuszowi Koteckiemu, który będzie kierował lubelskim oddziałem IPN do 9 stycznia 2022 r. Dotychczas był on zastępcą dyrektora Biura Prezesa IPN.

Marcin Krzysztofik był dyrektorem lubelskiego oddziału IPN od maja 2017 r. Wcześniej pełnił funkcję naczelnika Oddziałowego Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie. Jest absolwentem historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl