Obrona prac magisterskich w WSKSiM

Mury Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej opuszczają kolejni absolwenci. W piątek miały miejsce obrony prac magisterskich.

Obrona prac magisterskich to wyjątkowe wydarzenie dla całego środowiska akademickiego.

– Jest to ogromne święto uczelni, dlatego, że zawsze z ogromną radością – jako wykładowcy i władze uczelni – obserwujemy rozwój studentów od samego początku, aż do momentu kiedy stają się absolwentami WSKSiM – mówiła dr Dorota Żuchowska dziekan WSKSiM.

Studenci muszą wykazać się przed komisją egzaminacyjną zarówno wiedzą z zakresu napisanej pracy, jak i całego toku studiów.

– To jest egzamin podsumowujący dwa lata nauki na studiach magisterskich i kolejny poważny egzamin, gdzie studenci prezentują swój dorobek naukowy pod okiem promotorów. Prezentują tematy, które opracowali i ciekawe podejście badawcze. Przeważnie są to tematy, gdzie prezentują swoje zainteresowania, pasje i pierwsze próby naukowe, więc są  to ciekawe tematy – wyjaśniła dr Dorota Żuchowska.

Jednym z recenzentów prac był prof. Mieczysław Ryba.

– Poziom jest bardzo dobry. Widać, że ten czas wakacyjny – no bo wiadomym jest, że jesteśmy po wakacjach – został dobrze wykorzystany. Widzę  to nie tylko w pracach, które recenzuję, ale również w tej pracy, w której byłem promotorem – ocenił prof. Mieczysław Ryba, wykładowca WSKSiM.

Tematyka prac była różnorodna.

– Moi seminarzyści podejmowali tematy związane z kwestiami międzynarodowymi, czyli z tymi wszystkimi elementami, które są w kręgu moich zainteresowań naukowych. Dotyczyły one m.in. analizy stosunków litewsko-polskich, kwestii dotyczących historycznych działalności politycznej oraz sylwetki Romana Dmowskiego – powiedział dr Paweł Adam Makowski, wykładowca WSKSiM i UAM.

Absolwenci nie kryli radości z faktu uzyskania dyplomu magistra.

– Przed obroną stres towarzyszył mi bardzo mocno. Podczas obrony też się stresowałem, ale podszedłem do tego bardziej na spokojnie, choć i tak adrenalina gdzieś tam była. Jednak teraz czuję ulgę, że to już jest za mną – wyjaśnił Wojciech Białogłowy, absolwent WSKSiM.

Uczelnie – jak sami mówili – będą wspominać bardzo dobrze.

– Przede wszystkim będzie mi brakowało kontaktu z profesorami, z wykładowcami i z osobami, które spotkałam na swojej drodze – powiedziała absolwentka Karolina Machowska.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej kształci specjalistów w zakresie m.in. dziennikarstwa, politologii, informatyki, informatyki medialnej oraz pielęgniarstwa. W ofercie dydaktycznej są także m.in. prestiżowe studia z zakresu zarządzania MBA.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl