fot. Tomasz Kopera

Warsztaty WSKSiM w Sieradzu

W Sieradzkim Zespole Szkół Katolickich ruszają dziś kolejne warsztaty wyjazdowe WSKSiM pod hasłem: „Zrozumieć media”. Spotkanie poprowadzą dziennikarze Radia Maryja i Telewizji Trwam, a także wykładowcy uczelni.

Warsztaty adresowane są głównie do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Podczas spotkania młodzi zapoznają się z tematyką dotyczącą m.in. zagrożeń wynikających z manipulacji telewizyjnej, radiowej oraz prasowej.

Ponadto, uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość praktyki przy obsłudze sprzętu medialnego.

– Współczesny świat opiera się na oglądaniu, słuchaniu i czytaniu.  Wszystko to często jest odbierane dosłownie  tak jak się podaje, a nie zna się spraw zakulisowych, które mogą być  fałszowane, czy źle przedstawiane. Takie warsztaty przybliżą do tego jest zrobione rzetelnie i co jest dobre. Myślę, że TV Trwam jest jedyną telewizją, która pokazuje to co jest rzeczywistością – mówił ks. Jan Witkowski, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Sieradzu.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu cały czas się  rozwija. Wychodząc naprzeciw osobom  które pracują, umożliwia kształcenie na odległość. Dotyczy to  studiów  licencjackich na kierunkach dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz politologia. W trybie tym aż 60 procent zajęć odbywa się przez internet, a studenci uczestniczą w jednym zjeździe w miesiącu.

Patronat medialny nad warsztatami wyjazdowymi WSKSiM w Sieradzu objęło m.in. Radio Maryja.

 

RIRM

drukuj