Zachmurzenie małe. Temp. od 10 do 16 st.

Jak informuje IMGW, Europa znajduje się pod wpływem rozległego wyżu z centrum przemieszczającego się znad wschodniej Białorusi nad północno-wschodnią Ukrainę. Jedynie na krańcach zachodnich kontynentu pogodę kształtują niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska znajduje się pod wpływem wyżu znad Europy wschodniej. Z zachodu napływa nieco cieplejsze powietrze polarnomorskie.

W niedzielę zachmurzenie małe, jedynie nad morzem okresami umiarkowane. Początkowo w rejonach występowania mgieł, ograniczających widzialność do 200 m zachmurzenie duże, wraz zanikiem mgieł malejące do małego.

Temp. maks. od 10 st. na północnym wschodzie, ok. 13 st. w centrum do 16 st. miejscami na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, południowy i południowo-zachodni, na wybrzeżu oraz w Sudetach porywisty.

W Warszawie w sobotę pogodnie. Temp. maks. 12 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temp. min. 1 st. Wiatr słaby, południowy. W niedzielę w stolicy słonecznie. Temp. maks. 13 st.

Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj