fot. pixabay.com

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak podaje IMGW, nad obszarem niemal całej Europy pogodę kształtować będzie rozległy wyż z centrum nad Bałtykiem, jedynie krańce południowo-wschodnie i północno-wschodnie znajdą się w zasięgu niżów.

Polska będzie pod wpływem wspomnianego wyżu. Nad przeważający obszar kraju, z północy i północnego zachodu, będzie napływało chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, tylko krańce zachodnie i południowo-zachodnie pozostaną w powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie rosło.

W niedzielę temperatura maksymalna od 15 st. C na północnym wschodzie do 21 st. C na zachodzie i południu; na Podhalu około 14 st. C. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na północy kraju okresami umiarkowane. Na Warmii i Mazurach miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 2 st. C na północnym wschodzie, około 7 st. C w centrum do 12 st. C na północnym zachodzie. Na Podlasiu i Suwalszczyźnie możliwy spadek temperatury przy gruncie do -1 st. C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl