W Polsce spore zachmurzenie i opady śniegu

Jak informuje IMGW, Europa Południowa oraz północno-zachodnia część Skandynawii będą pod wpływem niżów z ośrodkami w okolicach Sycylii i Spitsbergenu.

Nad pozostałą częścią kontynentu, w tym również nad Polską, pogodę kształtował będzie rozległy wyż z centrami nad północnymi Niemcami, Białorusią i zachodnią Rosją. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1022 hPa i będzie rosnąć.

We wtorek zachmurzenie całkowite, miejscami większe przejaśnieniami, a w województwach północno-zachodnich oraz na Warmii, Mazurach i Podkarpaciu również rozpogodzenia. Miejscami opady słabego śniegu, w godzinach przedpołudniowych gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna we wschodniej połowie kraju od -6 st. do -2 st., w zachodniej od -4 st. do -1 st. Nad samym morzem około 0 st. W dolinach karpackich od -10 st. do -6 st. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie całkowite, na północy i w pasie dzielnic centralnych miejscami rozpogodzenia. Na południu, wschodzie i w centrum gdzieniegdzie opady słabego śniegu. Miejscami, zwłaszcza na północy, mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -12 st. do -7 st., na wschodzie oraz w dolinach i kotlinach górskich spadek temperatury do -14 st. Na wybrzeżu od -7 st. do -4 st. Wiatr słaby, zmienny, na wschodnim wybrzeżu słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl