Napływa powietrze zwrotnikowe

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów, jedynie południowo-wschodnia część kontynentu oraz rejon Finlandii znajdą się pod wpływem wyżów.

Polska będzie pod wpływem płytkiej zatoki niżowej związanej z rozległym, wypełniającym się niżem z ośrodkiem przemieszczającym się znad Morza Celtyckiego nad Anglię. Zalegające nad Polską powietrze polarne będzie stopniowo wypierane przez napływające z południa przetransformowane, suche i stabilne powietrze zwrotnikowe.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie małe, na zachodzie i północy umiarkowane, miejscami duże. Na wybrzeżu zachodnim po południu możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 st., 17 st. na krańcach północno-wschodnich i wschodnim wybrzeżu do 21 st., 23 st. na południu; w rejonach podgórskich od 17 st. do 21 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i zachodzie miejscami duże. Na zachodzie i południu nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 6 st. do 9 st., chłodniej na krańcach północno-wschodnich i w kotlinach górskich – od 3 st. do 6 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni, przechodzący na zmienny.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu na wybrzeżu oraz na południu Lubelszczyzny miejscami wzrost zachmurzenia do dużego i możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16 st. na Suwalszczyźnie, około 21 st. w centrum, do 24 st. na Dolnym Śląsku; w rejonach podgórskich od 17 st. do 21 st. Wiatr słaby, zmienny, na wschodzie południowo-wschodni i południowy.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr słaby, zmienny. We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl