24 kwietnia zbiórka na pomoc dla Ukrainy

W niedzielę 24 kwietnia w kościołach całej Europy zostanie przeprowadzona zbiórka na pomoc humanitarną dla Ukrainy – zapowiedział Ojciec Święty Franciszek.

Papież poinformował o tej inicjatywie podczas Mszy św. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Biskup Rzymu wyraził nadzieję, że ten gest miłości przyczyni się do bezzwłocznego przywrócenia pokoju i respektowania prawa na Ukrainie.  

– Zachęcam wiernych do wielkodusznego włączenia się w tę inicjatywę.  Ten gest miłosierdzia, poza wyjściem z pomocą materialnym potrzebom, pragnie wyrazić moją osobistą bliskość i solidarność oraz całego Kościoła na Ukrainie. Mam żywą nadzieję, że pomoże to w niezwłocznym przywróceniu pokoju i uszanowaniu praw na tej ziemi, tak bardzo doświadczonej – mówił papież Franciszek.

Konflikt między siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami wybuchł w kwietniu 2014 r. Wówczas to Rosja zajęła nielegalnie ukraiński Krym. Następnie konflikt rozlał się na obwody Doniecki i Ługański. Separatyści ogłosili powstanie republik.

Obecnie obowiązuje zawieszenie broni, które nie jest przestrzegane.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl