PAP/EPA

Papież Franciszek zaapelował o odwagę w wyznawaniu ewangelicznych wartości

Ojciec Święty Franciszek zaapelował do Polaków o odwagę w wyznawaniu ewangelicznych wartości. Tradycyjnie, jak w każdą środę, Papież spotkał się z wiernymi na audiencji generalnej.

Ojciec Święty Franciszek kontynuował cykl katechez poświęconych starości. W środę nawiązał do postaci biblijnego Hioba jako świadka wiary, który – pomimo swojego cierpienia – nie godzi się na przypisanie Bogu miana „prześladowcy”.

– Ludzie starsi odnajdujący drogę świadectwa, które przemienia urazę z powodu utraty w wytrwałość w oczekiwaniu na Bożą obietnicę, są niezastąpioną obroną dla wspólnoty w obliczu nadmiaru zła. Spojrzenie ludzi wierzących, zwracające się ku Ukrzyżowanemu, uczy właśnie tego. Obyśmy mogli się tego uczyć także od wielu dziadków i babć, od jakże wielu osób starszych, które – tak jak Maryja – łączą swoją modlitwę, niekiedy przejmującą, z modlitwą Syna Bożego, który na krzyżu powierza się Ojcu – powiedział Biskup Rzymu.

Zwracając się do Polaków, Papież nawiązał do obchodzonego w poniedziałek wspomnienia patrona naszej ojczyzny, św. Andrzeja Boboli.

– Niech jego troska o jedność Kościoła oraz męstwo i bezkompromisowość w obronie wiary w Chrystusa dodają wam odwagi w wyznawaniu ewangelicznych wartości, zwłaszcza w obliczu pokusy światowości – mówił Ojciec Święty.

Tymczasem z Watykanu na Ukrainę udał się w środę specjalny wysłannik Papieża, ks. abp Paul Gallagher. Jego wizyta była zaplanowana jeszcze przed rozpoczęciem rosyjskiej inwazji. Jej celem miało być uczczenie 30-lecia relacji dyplomatycznych między Ukrainą a Stolicą Apostolską. Papieski wysłannik odwiedzi Kijów, Lwów, a także miejsca szczególnie dotknięte przez wojnę po to, by pokazać bliskość Papieża i Stolicy Apostolskiej oraz potwierdzić znaczenie dialogu dla przywrócenia pokoju.

Ks. abp Gallagher spotka się też z przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp. Stanisławem Gądeckim. Delegacja polskiego Episkopatu udała się na Ukrainę z wizytą solidarności.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl